NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA GÓRKI WIELKIE - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Górki Wielkie

OFERTY PRACY GÓRKI WIELKIE OKOLICE

Specjalista ds. Procesów Wtryskowych / Ustawiacz
zawód: operator maszyn rodzaj: praca stała
Inne
2016-07-26
Elektromechanik maszyn
zawód: elektromechanik rodzaj: praca stała
Skoczów
2016-08-22
Operator CNC
zawód: operator maszyn rodzaj: praca stała
Goleszów
2016-08-01
FRYZJER
zawód: fryzjer rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2016-08-22
Doradca w Centrum Ogrodniczym
zawód: doradca rodzaj: praca stała
Jasienica
2016-08-22
PRACA W MIASTACH

Górki Wielkie - wieś położona na Śląsku Cieszyńskim w pobliżu Brennej i Skoczowa. Znajduje się w gminie Brenna w województwie śląskim. Tereny wsi są bardzo malownicze ze względu na górski i rolniczy charakter. Bliskość szczytów Beskidu Śląskiego bardzo wpływa na atrakcyjność miejscowości. Wieś sołecka Górki Wielkie znajduje się u wylotu doliny Brennicy.

Z tutejszych zabytków warto polecić zespół dworski z XVIII wieku, gdzie w jego pozostałościach mieści się muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej, w którym pisarka mieszkała. Ciekawy jest także Kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych. Przez Górki Wielkie przechodzi Międzynarodowy Szlak Rowerowy GREENWAYS, biegnący z Krakowa, przez Morawy do Wiednia, a także trasa rowerowa, z Jaworza do Ustronia. Turystyka spacerowa i górska jest także atrakcyjna na tym terenie. Warto polecić Ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną "Góra Bucze". Na stokach tego wzgórza kwitnie storczyk biały i cieszynianka wiosenna, bogata jest także fauna w postaci ptactwa.

Na terenie wsi działają parafie rzymskokatolickie i ewangelickie. Za transport odpowiadają firmy autobusowe TRANSKOM Skoczów i busy Linea Trans. Wielu turystów trafia tu jednak własnym transportem samochodowym, gdyż dojazd od strony Bielska-Białej i Skoczowa jest bardzo prosty i szybki. W Górkach Wielkich od 1949 roku funkcjonuje Ludowy Klub Sportowy "Spójnia".

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2016